Hozzávalók:
1 kg liszt
5 dkg olvasztott vaj
5 tojás sárgája
8 dl tej
fél dl rum
só
10 dkg cukor
1 citrom reszelt héja
6 dkg élesztő
Az élesztőt 2 dl tejben kevés cukorral felfuttatom. A lisztbe mélyedést készítek, ide kerül bele a felfutott élesztő és a vaj kivételével a többi hozzávaló.
A tésztát jól kidolgozom és ekkor hozzáadom az olvasztott vajat és még ezzel is tovább kidolgozom. Lisztezett gyúródeszkára kiöntöm és vékonyra ujjnyi vastagra kinyújtom és pogácsa szaggatóval kiszaggatom.
Letakarom konyharuhával és fél órát kelesztem. Az olajat felhevítem , az ujjammal a fánk közepét benyomom és a lyukkal lefelé az olajba teszem. Fedővel lefedem, amikor már szép piros átfordítom, ekkor már nem teszem rá a fedőt. Papíron leitatom az olajat róla és sárgabarack lekvárt teszek a közepébe, majd porcukrozom.
A tészta hozzávalóit összegyúrom és dagasztom, majd 30 percet kelesztem. Amikor megkelt a tésztát tepsi nagyságűra nyújtom, és beleteszem a tepsibe, hosszanti irányban felcsikozom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Forrásban lévő vízbe apró darabokra csipegetve megfőzzük. Ha feljön a víz tetjére, kész.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kedves Felhasználónk, Sajnálattal értesítjük, hogy ennek a receptnek törölnünk kellett néhány elemét, plagizálás miatt. A szerző és kérte a tartalom eltávolítását. A recept l...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű