50 dkg sima liszt,
1 kávéskanál szódabikarbóna,
25 dkg méz,
15 dkg cukor,
5 dkg vaj,
4 egész tojás,
késhegynyi őrölt fahéj,
késhegynyi törött szegfűszeg,
15 dkg darabos dióbél,
10 dkg füge (ha van),
1 citrom reszelt héja,
5 dkg dió- vagy mandulabél.
A lisztet a lazítóanyaggal összeszitáljuk. A mézet, vajat, cukrot, a fűszereket állandó keveréssel meglangyosítjuk, beleütjük a tojásokat, jól összekeverjük, ráöntjük a lisztre, összeállítjuk, nagyon jól kidolgozzuk. (A tészta laza, a kidolgozás kezdetén erősen tapad a kézhez.) Beletesszük a durvára vágott diót és az apró kockára vágott fügét. Letakarva, 4 órán át pihentetjük. Még jobb, ha este állítjuk össze, és másnap sütjük. Kizsírozott sütőlapra 1,5-2 ujjnyi vastagon belenyomkodjuk vagy nyújtjuk. Tetejét felvert tojással megkenjük, és megszórjuk az 5 dkg durvára vágott dióval vagy mandulával. Középforró sütőben szép aranybarnára sütjük. Nylonba csomagolva sokáig eltartható.
Habverővel dolgozzuk össze a vajat a cukorral, amíg krémes állagú lesz. Adjuk hozzá a tojást, a tojássárgáját és a csokoládét. Keverjük hozzá a vaníliát és a lisztet. A végén jöhe...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű
tojásokat cukorral kikeverni..hozzá sütőporos lisztet, mákot..majd étolaj, tej..almát, citromot reszelni és hozzá..170 fokon pirosra sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kinyújtott tésztát csöröge metélővel elvágjuk tojással meg kenjük és megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz