Családireceptkönyv.hu

Őszibarack süti


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


Hozzávalók:

8 adaghoz:
Tészta:
70 dkg finomliszt
2 dl tej
20 dkg sertészsír
30 dkg porcukor
2 db tojássárgája
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 csipet só
Töltelék:
10 dkg dió (darált dió + a tészta kikapart belseje)
1 dkg cukrozatlan kakaópor
3 ek sárgabaracklekvár
2 ml rumaroma (ízlés szerint)
1 csomag vaníliás cukor
2 dl tej
Díszítés:
3 ml vérnarancs aroma
1 db tojásfehérje
3 ek cukor (kristálycukor)

Elkészítés:



A tészta hozzávalóit a tej és liszt kivételével egy tálban összekeverjük, majd apránként, felváltva keverjük hozzá a lisztet és tejet. Sima tésztát gyúrunk belőle. A tésztát a hűtőbe tesszük pihenni 1 órát.
Dió nagyságú gömböket formázunk a tésztából, és sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztatjuk. A gombócokat előmelegített sütőben 180fokon 15-20 perc alatt világosra sütjük. Még melegen kikaparjuk a belsejét.
A kikapart tésztához hozzáadjuk a kakaóport, a porcukrot, a vaníliás cukrot és a darált diót. Majd hozzáöntjük a lekvárt, a rumaromát, végül a tejjel teljesen simára dolgozzuk. A tölteléket fél órára hűtőbe tesszük, majd megtöltjük vele a tésztát. A félgömböket nem kell púposra tölteni, éppen csak tele legyenek, majd egy kevés töltelékkel ragasszuk össze két félgömböt.
A vérnarancs aromát egy tálba öntjük, és foltokban megkenjük vele a barack felületét. Utána tojásfehérjével kenjük le, és kristálycukorba forgatjuk. – Aranyos Erzsebet társaságában.

Őszibarack süti

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
római szelet
római szelet

ovács Henriett Recept ha valakit érdekel! Tészta; 60 dkg liszt fél kiskanál szódabikarbóna 23dkg porcukor 15 dkg zsír 2db tojás 2k tejföl Ebből három lapot sütünk! Krém ;...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Krisztián
Bögrés 1
Bögrés 1

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Kata
Grízes császármorzsa
Grízes császármorzsa

A tojást a cukorral, pici sóval összekeverem, majd a mazsolán és az olajon kívül minden hozzávalót jól összekeverek. A serpenyőben az olajat felhevítem és beleöntöm a masszát. Álla...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk