A tésztához
60 dkg finomliszt
25 dkg margarin
2 dl tejföl
5 dkg élesztő
2 db tojássárgája
10 dkg sajt
2 dl tej
só ízlés szerint
1 csipet cukor
A tetejére
1 db tojás
10 dkg sajt (reszelt)
A tejet meglangyosítjuk, teszünk bele pici cukrot, sót, és megfuttatjuk benne az élesztőt.
A lisztbe belerakjuk a sót, összekavarjuk, majd betetesszük a puha margarint, a reszelt sajtot, a két tojás sárgáját és tejes élesztőt.
Jól összedolgozzuk, és kinyújtjuk.
Hajtogatjuk, és fél órát pihentetjük. Majd újból nyújtjuk, és hajtogatjuk. Ezt legalább 3-szor megcsináljuk.
A harmadik hajtogatás után kb. 1-1,5 cm vastagra nyújtjuk. Éles késsel bekockázzuk.
A felvert tojással megkenjük, és sajtot reszelünk rá.
10 cm-es pogácsa szaggatóval szaggatjuk, és megsütjük.
sütési hőfok: 250°C
10db 10 cm, és 18 db 6cm-es jött ki belóle. Nagyon finom, omlós.
Sajtot habosra keverni a vajjal, azután bele keverni a lisztet,sütőport,sót, tejfölt. Vékonyra nyújtani,csíkokra vágni.Tojással lekenni, sajttal megszórni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
a tésztát kétfelé vettem és két részletben kentem rá a tölteléket, és nem trapézra, hanem inkább háromszögekre vágtam. Igaz, így feldőltek, és kicsit összesültek, de valami isteni...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Első lépésként öntsük össze a 4 hozzávalót, majd nagyon gyors mozdulatokkal keverjük, végül dagasszuk csomómentesre. (kb. 1-2 perc mire eléri a tökéletes állagot) Ezután 2 sziliko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű