60 dkg finomliszt
3,5 dkg élesztő
kb. 2,5 dl langyos tej
4 ek. cukor
4 tojás sárgája
0,5 dl rum
1 csipet só
1 narancs v. citrom reszelt héja
8 dkg olv. vaj
Kenyérsütőbe beleteszem a hozzávalókat, dagasztóprogram (keleszti is) .
Ha kész, ujjnyi vastagságúra kinyújtom, lisztes fánkszaggatóval (vagy pohárral) kiszaggatom.
Forró olajban kisütöm. Előbb a felső részénél középen lyukat formálok az ujjammal (nem lyukasztjuk át ) és a felső része legyen alul. Igy kell belehelyezni az olajba. Fedővel lefedjük. Aztán kb 2 perc múlva megfordítjuk és fedő nélkül kb 2 percig sütjük a másik oldalt is.
A kisült palacsintát megszórjuk cukros dióval, majd ráteszünk még egy palacsintát, arra újból diót szórunk. A két palacsintát együtt tekerjük fel, és egy közepes jénaiba tesszük. M...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Lisztet leszitálni és elkeverni a sóval, sikérrel. Bele a zsír amit elmorzsolunk és a tojás Az élesztőt felfuttatjuk és hozzá keverjük az összes tejjel együtt. Csak lapáttal dol...
Elkészítési idő: 1 óra + kelés Nehézség: Könnyű