6 db tojás, 30 dkg margarin, 25 dkg cukor, 1 cs vaníliás cukor, 45 dkg liszt, 1 cs. sütőpor, 2 dl tej, 80 dkg magozott meggy
Előmelegítjük a sütőt.
A margarint keverd habosra a cukorral és a vaníliás cukorral.Add hozzá a tojássárgájákat, a tejet majd apránként a liszttel elkevert sütőport. Végül óvatosan forgasd bele a kemény habbá vert tojásfehérjét. A masszát simítsd sütőpapírral bélelt tepsibe és egyenletesen szórd rá a kimagozott és lecsepegtetett meggyet, Told be az előmelegített sütőbe kb.180 C-on kb 40 percre. A hőfokot pár perc múlva csökkentsd egy kicsit! Ha langyosra kisült, szeleteld fel és porcukorral szórd le ! :)
Amikor kimérted a lisztet, a sütőport keverd bele! Egyenletesen :)
A golyókhoz valókat összegyúrjuk és diónyi gombócokat formázunk belőle. Hézagosan lerakjuk zsírozott, lisztezett tepsibe (22x36 cm). A tésztához csipet sóval felverjük a tojások...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Az édesburgonyát hámozd meg, vádg kockára és főzd puhára, majd szűrd le és még forrón törd át krumlinyomóval. A csokit és a kókuszolajat olvaszd össze, keverd az édesburgonyapüréh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű