6 dl meleg tej
10 dkg élesztő
1 kockacukor v. 1 teáskanál cukor
1 kg liszt + amennyit az eldolgozáshoz még felvesz
3 teáskanál só
1,5 -2 dl étolaj
1 Ráma
20 dkg Trappista sajt
2 db tojássárgája
szezámmag
3 dl meleg tejet az élesztővel és a cukorral felfuttatunk.
1 kg lisztet, a sót , olajat a maradék 3 dl meleg tejet az élesztős cukros tejjel összedolgozunk. Nem kell keleszteni a tésztát, azonnal dolgozunk vele.
Lisztezett deszkán átgyúrjuk. A tésztát 8 részre osztjuk, kör alakúra mindet felvágjuk. Ezután a köröket 8 további részre osztjuk, mint a pizzát. Minden szélesebb cikkrészbe Ráma darabot teszünk, kb. ujjbegynyit. Szélesebb cikkrész felől feltekerjük a tésztát, kifliket kapunk.
Ebből a mennyiségből 68 db kifli lesz, 3 tepsire való. Tojássárgájával megkenjük a kiflik tetejét, szezámmaggal, majd reszelt trappista sajttal megszórjuk. Előmelegített sütőben sütőpapírra helyezve kezdetben 5-ös majd 3-asra levéve középre téve megsütjük.
Lehet a vaj mellett bacont, füstölt sajtot v. virslit is a kiflikbe tölteni.
A sóval kevert lisztbe beledaraboljuk a margarint,jól szétmorzsoljuk,hozzáadjuk az ecetet,és a rumot,és összegyúrjuk. Nem kell bele semmi más,mert szépen összeáll. Aki türelmetlen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát 2-3 mm vastagra nyújtjuk. Megszórjuk reszelt sajttal,lefedjük csíkozott baconnel. A szalonna nagysága lesz a méret. Ennek alapján felvágjuk a tésztát.Ügyesen felsodorjuk...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Közepes