Hozzávalók:
• 40 dkg liszt
• 1 csipet só
• 10 dkg olvasztott vaj
• 2 dl tej
• 22 g élesztő
• 8 dkg cukor
• 1 citrom reszelt héja
Kenéshez, szóráshoz:
• 8 dkg olvasztott vaj
• 6 tk. cukor
• 2 tk. fahéj
• 1 vaníliás cukor
A lisztet belemérem a dagasztó edény üstjébe, hozzá teszem a sót, cukrot, reszelt citromhéjat, belemorzsolom az élesztőt összekeverem. Hozzáadom az olvasztott vajat, tejet, jól kidagasztom, duplájára kelesztem. A megkelt tésztát 6 egyenlő részre osztom, majd mindegyiket kinyújtom
1-2 mm-es lapokra, kb. 45x25 cm. Olvasztott vajjal megkenem és az összekevert fahéjas, vaníliás cukorral megszórom. A tészta rövidebbik szélétől szorosan feltekerem és késsel hosszanti irányban végig vágom. Csigákat hajtogatok úgy, hogy a vágott felük legyen kifelé. A csigákat kivajazott muffin formában, 180 fokra előmelegített sütőben, kb 30 perc alatt megsütöm.
Lekvárral, pudinggal, tálalhatjuk, de magában is nagyon finom.
1. Kézi mixerrel a túrót és a porcukrot összekeverem, fokozatosan adom hozzá a tejet, majd az olajat. 2. Ezután már kézzel dolgozom bele a sütőporral és pici sóval elkevert liszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kalácstésztát dagasztunk. Mikor duplájára kelt, 20 felé kell osztani, azután kisodorni kb. 30 cm hosszúra aztán ketté hajtani és hármat csavarunk rajta. Tepsire rakjuk, megkenjük t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű