A tésztához
40 dkg finomliszt
1 késhegynyi szódabikarbóna
1 db tojás
15 dkg cukor
8 dkg disznózsír (vagy 10 dkg margarin)
1 ek tejföl (szükség szerint)
A krémhez
0.5 l tej
4 púpozott ek finomliszt
25 dkg margarin
30 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor
A zsírt a tojással és a cukorral habosra keverjük.
Összegyúrjuk a szódabikarbónás liszttel, egy kevés tejfölt adunk hozzá, hogy jól gyúrható legyen.
Két lapot sütünk belőle, közepes tűzön.
A krémhez a tejet és a lisztet sűrűre főzzük.
A margarint a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük, és ha a főzött krém kihűlt, a kettőt összekeverjük.
Az egyik lapot megkenjük vele, és a tetejére tesszük a másikat.
Jó sok porcukorral megszórjuk.
Másnap szeleteljük.
sütési hőfok: 180°C
sütési mód: alul-felül sütés
A sütőt melegítsd elő 180°C-ra. A vajat a cukorral keverd habosra. Add hozzá a tojást, a vizet, a vaníliát, majd forgasd bele a lisztet, a sót, a zabpelyhet, a sütőport, és végül a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy tálban összekeverem a hozzávalókat, lefedem, 30-40 percig pihentetem, ezalatt előmelegítem a sütőt 175 fokra. A pihenőidő letelte után olajozott nyújtófával vagy két sütőpapír...
Elkészítési idő: 1:30perc Nehézség: Könnyű