2 db tojás
Kb 100 gramm liszt
Kb 150 ml tej
20 gramm vaj
1 csomag vaniliás cukor
2 evőkanál porcukor
2 evőkanál barna cukor (elhagyható)
Sziasztok! Hoztam egy ujabb édességet elkészítése szinte ugyanaz mint az amcsi palacsintáé.
Szétválasztjuk a tojásokat a fehérjét egy csipet sóval kemény habbá várni, félúton egy kanál porcukrot hozzáadva.
A másik tálba a sárgájához hozzá szórjuk a lisztet, a tej felét, a vaniliás cukrot és összekeverjük majd jöhet a maradék tej is folyamatosan :D
A fehérjével eggybeforgatjuk.
Egy nagy serpenyőben a vajat felhevítjük, beleöntöd a masszát
És alacsony/közepes láng felett (le is fedheted) barnára sütjük majd megforditjuk és készre sütjük.
Ha megszeretnéd bolondítani miután megfordítottad éppen csak egy kicsit süsd meg és borítsd ki egy tányérra.
A serpenyőbe dobd bele a cukrot karamelizáld és rakd vissza a tésztát majd tépked szét és forgasd át.
A karamell itt-ott megjelenik majd és ropogós texturájával feldobja az egészet.
Tálald lekvárral vagy pedig Almaszósszal.
A tejet a vajjal és a van.cukorral felforraljuk és állandó keverés mellett a darát is beleszórjuk. Pár perc főzés után lekapcsoljuk a gázt alatta, majd fedő alatt hűlni hagyjuk. Ha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindezt összekeverjük, vajazott, lisztezett tepsiben sütjük, hidegen lekvárral töltjük, de porcukorral meghintve anélkül is finom!
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
1.Egy nagy tálban keverjük habosra a puha margarint a cukorral, illetve a vanillincukorral. 2.Adjuk hozzá egyenként a tojásokat, és keverjük addig, amíg homogén elegyet kapunk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű