40 dkg liszt, 25 dkg sütőmargarin, 2 dl tejföl, 3 dkg élesztő, 15 dkg reszelt sajt (a tésztába), 3 teáskanál só, a tetejére: 1 tojássárgája, reszelt sajt (ízlés szerint lehet sima vagy füstölt, esetleg keverve)
A hozzávalókat összegyúrjuk. Nem kell se dagasztani, se keleszteni. Kb. ujjnyi vastagra nyújtjuk, apró pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, a tetejét tojássárgájával megkenjük, és egy csipet sajtot teszünk rá. Forró sütőben (180 fok kb. 20-25 perc alatt) aranysárgára sütjük.
A tojásokat sózzuk, borsozzuk és villával felverjük. Apróra vágjuk a hagymákat és a kolbászt, a zsírt egy serpenyőben felforrósítjuk. A zsíron üvegesre pirítjuk a vöröshagymát, r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Forró cukorszirupot öntök rá (1 liter vízhez 50 dkg cukor),kicsi tartósító és szárazdunsztban hagyom kihűlni. smile hangulatjel
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A málnát megmossuk és a cukor felével együtt robotgépbe öntjük és pépesítjük. A tojások sárgáját kikavarjuk a maradék cukorral, belekeverjük a tejet és kis lángon elkezdjük főzni....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű