25 dkg áttört túró
25 dkg finomliszt
0,5 dl tej
0,5 dl olaj
fél csomag sütőpor
10 dkg finom szemcséjű nádcukor
csipet só
1/2 rúd vanília kikapart belseje
töltelékhez:
5 dkg olvasztott vaj
3-4 dkg natúr kakaópor
ízlés szerint nádcukor
A sütőt előmelegítjük 175 fokra, kibélelünk egy alacsony peremű tepsit sütőpapírral.
A túrót, a cukrot és a vaníliát robotgéppel egyneművé keverjük, majd fokozatosan hozzáadjuk a tejet és az olajat is. Hozzászitáljuk a sütőporral és a csipet sóval elkevert lisztet, és először fakanállal összekeverjük, majd kézzel tésztává gyúrjuk. Lisztezett deszkán vékony, négyzet alakú lapot nyújtunk belőle, amit megkenünk az olvasztott vajjal, majd rászitáljuk a kakaóport és rászórjuk a cukrot. Hosszában feltekerjük, 2 centis csigákra vágjuk, megkenjük a tetejüket tejjel és kb 20 percig sütjük őket.
Jó étvágyat!
Tehát ha például tönkölylisztet és bionádcukrot vagy xilitet használunk, egy extra egészséges kakaóscsigát kapunk!
Egy pohár tejbe keverünk annyi capuccinóport, mintha meginni szeretnénk. Cukor ne legyen benne, ezután tányérba öntsük ki, ne pohárban legyen! A tejfölt a kristálycukorral, vaníli...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A száraz hozzávalókat (liszt, cukor, só, fűszerek) egy tálban összekeverjük, majd belemorzsoljuk a hideg vajat. Ráütjük a tojást, hozzáadjuk a mézet, végül a hozzávalókból egy sima...
Elkészítési idő: 10 p+ 2óra Nehézség: Könnyű