6 db tojás
» 10 dkg nyírfacukor
» 20 dkg magas kakaótartalmú étcsokoládé
» 2 csipet só
» aszalt meggy
» szóráshoz porcukor
» kevés vaj
A tojásokat kettéválasztjuk, külön edénybe tesszük a fehérjét és a sárgáját.
A tojássárgájákhoz hozzáöntjük a nyírfacukrot és egy csipet sót, majd elektromos kézi habverővel fehéredésig keverjük.
A csokoládét vízgőz fölött megolvasztjuk - fontos, hogy a csokis tál alja ne érjen hozzá a vízhez -, majd hozzáöntjük a tojássárgájákhoz.
A fehérjéből kemény habot verünk és összekeverjük a csokis tojássárgákkal (először az 1/3-át keverjük hozzá, majd a további 2/3 habbal csak egyenletesen, óvatosan átforgatjuk a csokis masszát.
Egy magas falú tepsibe helyezünk egy vagy több kicsi hőálló tálat, amit feltöltünk a masszával, tehetünk bele néhány szem aszalt meggyet is.
A tepsibe forró vízzel felöntjük, hogy legalább a tál 2/3-ig érjen, majd 200 C fokos sütőbe tesszük 15 percre.
Forrón, porcukorral megszórva, vanília fagyival vagy gyümölcsösöntettel együtt is tálalhatjuk.
Ez a nagyon csokis piskóta egyszerűen tökéletes desszert egy hétvégi ebéd koronájaként, de akár a hétköznapokra is kiváló, hiszen könnyen elkészíthető, ráadásul nincs benne liszt, és cukor helyett is nyírfacukor.
1. Az eperkrémhez a gyümölcsöt botmixerrel pépesítem, majd cukorral és joghurttal elkeverem. A tejszínhabot óvatosan beleforgatom az epres masszába. 2. A zselatinport hideg vízb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mézet langyosra melegítjük, a többi összetevőt beletesszük egy nagy tálba, majd folyamatos gyúrás mellett hozzáadjuk a mézet. Csak addig gyúrjuk, mig egynemű lesz. A tésztát leg...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Közepes
A szalalkálit 1 dl tejben feloldjuk. A lisztben elmorzsoljuk a margarint, majd az összes hozzávalóból nem túl kemény tésztát gyúrunk. 4 részre osztjuk, nagy gáztepsi méretűre, el...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű