50 dkg Bl 80 liszt
1,5 tk. só
pici aszkorbin
2 ek. aktív kovász vagy 20 dkg öregtészta
2 dl tej
0,5 dl víz
1 tk cukor
2 dkg élesztő
0,5 dl olaj
Az olaj kivételével mindent beleraktam a gépbe, és elindítottam a dagasztást. Kb. 5 perc után, mikor már összeáll a tészta, az olajat is hozzá tettem. 20-30 percig kell dagasztani. Majd kiolajozott kelesztőtálban duplájára kelesztettem. Ezután lisztezett felületre borítottam, majd 10 darabba vágtam, mindet kinyújtottam négyzet alakúra. Az egyik csücskétől elkezdtem szorosan feltekerni, mikor a közepéig értem, a még kimaradó részt nyújtottam tovább a tekerés előtt. Sütőzacskóba tettem, egyben 5 db fér el, majd hagytam ismét duplájára kelni. Vizet permeteztem a zacsiba, és a kifliket megszórtam négyszemű dekorsóval. 200 fokos sütőben sültek 15 percig.
18 dkg lisztből, 2 dkg élesztőből, 2 kockacukorból, 2 deci tejből kovászt keverünk. Mikor megkelt, hozzáadunk 18 dkg – diónyi vajjal, csipet sóval jól eldolgozott – liszt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt is, és kb. 1 óráig pihentetjük. 2. A tésztát vékonyra nyújtjuk, majd nagyméretű pohárral vagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű