1/2 kg cukor
20 dkg margarin
1 tubus sűrített tej
durvára tört dió amennyit felvesz
ostyalap
Szép világosra felolvasztunk fél kg kristálycukrot. Amikor csomómentesre felolvadt takarékra vesszük a gázt és beleteszünk 20 dkg margarint és egy tubus sűrített tejet. Állandóan kevergetve egyneműre olvasztjuk, majd annyi durvára vágott diót keverünk bele amennyit felvesz. Ostyalapra annyit kenünk hogy kb 1 cm vastag legyen majd rátesszük a másik ostyalapot és kissé lenyomatjuk. Ezt addig folytatjuk amíg van massza.
Nagyon finom kis csemege.
6 tojássárgáját 18 dkg porcukorral kikeverünk, adunk hozzá 0,5 dl étolajat és 3 evőkanál vizet. Jól kikeverjük. 6 tojásfehérjét kemény habbá verünk, hozzákeverjük a tojássárgához....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát enyhén sós vízben, amibe 1 ek olajat is öntünk, maximum két perc alatt kifőzzük, leszűrjük, a vajjal elkeverjük. Vigyázzunk a tészta nehogy nagyon megpuhuljon ! A túrót...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű