3 kg krumpli
liszt, amennyit felvesz (50-60 dkg)
só
zsír
A burgonyát megfőzzük és lehetőleg, amíg forró, burgonyatörőn átnyomjuk. Megvárjuk, amíg langyosra hűl és akkor adjuk hozzá a lisztet, amennyit a krumpli felvesz és alaposan összegyúrjuk. Egy deszkára borítjuk, vastagabb rudat formázunk belőle, és nagyjából ujjnyi szeletet vágunk belőle, amit sodrófával vékonyra, palacsintaformára nyújtunk. Palacsintasütőben zsiradék nélkül, mindkét oldalát megsütjük.
Tálalás előtt olvasztott libazsírral megkenjük.
Szilvalekvárral is nagyon finom.
A lisztet, a sót és a hideg vajat összemorzsoljuk, majd hozzágyúrjuk a tejszínnel elkevert tojást Folpackba csomagoljuk és fél órára a hűtőbe tesszük. A hűtőből kivéve 1-2 cm vas...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet elmorzsoljuk a vajjal, sózzuk, a mélyedésbe beleütjük a tojássárgákat, a kevés tejben felfuttatott élesztőt és a többi langyos tejet. Jól összedolgozzuk, kb. kétszeresére...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes