30 dkg liszt
20 dkg cukor
1 tasak sütőpor
10 dkg vaj
2 tojás
2 dl tej
pár csepp vanília aroma
40 dkg magvalt meggy (befőtt)
A tojásokat, a cukrot és a vajat egy tálba tesszük, jól kikeverjük. A sütőport a liszthez adjuk és hozzákeverjük, majd lassanként beleöntjük a tejet is. Csomómentesre keverjük a tésztát és hozzáadjuk a vanília aromát. Kivajazott tepsibe öntjük a tésztát, a tetejére szórjuk a lecsöpögtetett meggyet, kicsit meg is nyomkodhatjuk, hogy mindenhová jusson belőle. 200 fokos sütőben 10 percen át sütjük, majd 160 fokon sütjük további 15 percen át. Vaníliás porcukorral megszórva is tálalhatjuk.
Melegítsd elő a gofrisütőt. A tojásokat keverd habosra, majd mérd hozzá az összes többi alapanyagot, és keverd addig, míg teljesen csomómentessé nem válik a keverék. A masszát me...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A joghurtba tesszük a cukrot,zselatint és langyosra melegítjük,hogy a zselatin feloldódjon. (nem szabad forralni) A habtejszínt keményre verjük. (legjobb az Oké,a növényit ebbe nem...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű