30 dkg liszt
20 dkg cukor
1 tasak sütőpor
10 dkg vaj
2 tojás
2 dl tej
pár csepp vanília aroma
40 dkg magvalt meggy (befőtt)
A tojásokat, a cukrot és a vajat egy tálba tesszük, jól kikeverjük. A sütőport a liszthez adjuk és hozzákeverjük, majd lassanként beleöntjük a tejet is. Csomómentesre keverjük a tésztát és hozzáadjuk a vanília aromát. Kivajazott tepsibe öntjük a tésztát, a tetejére szórjuk a lecsöpögtetett meggyet, kicsit meg is nyomkodhatjuk, hogy mindenhová jusson belőle. 200 fokos sütőben 10 percen át sütjük, majd 160 fokon sütjük további 15 percen át. Vaníliás porcukorral megszórva is tálalhatjuk.
A tojás sárgáját kihabosítjuk 50 g porcukorral. A tojás fehérjét a maradék 50 g porcukorral nem túl kemény habbá verjük. A két tojáshabot óvatosan összekeverjük, majd beleforgatj...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
♥Tészta: én a tésztát kenyérsütőgéppel készítettem. Először a folyékony, majd a száraz hozzávalókat adtam hozzá. Én a 300 ml tej helyett 150 ml tej és 150 ml víz keverékét használt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes