4 tojássárgája
25 dkg porcukor
8 evőkanál víz
20 dkg liszt
késhegynyi szódabikarbóna
A tojásokat ketté választjuk külön keverőtálba . Majd a sárgáját habosra keverjük a cukorral , akkor jó ha mát szinte ki fehéredik . Lassacskán beleadagoljuk a vizet, majd a szódabikarbónás, szitált lisztet ne egyszerre , s alaposan kidolgozzuk. A tojások fehérjét kemény habbá verjük . Majd óvatosan keverjük a sárgájához , nagyon ne törjük a habot . Egy közepes méretű tepsit ki bélelünk sütőpapírral , és beleöntjük a tésztánkat . Előmelegített sütőben 180 fokon körülbelül 20- 30 perc alatt készre sütjük . Tűpróbát ajánlott végezni . Ha meg sült egy tiszta nedves ruhaszalvétára borítjuk , és fel tekerjük és pár percig maradjon így . Ezután ki tekerjük és meg kenjük lekvárral , lehet vissza tekerni . Majd porcukorral meg hintjük , és szeleteljük . Ez lesz a tökéletes vizes piskóta tekercsünk .
2
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, rudat gyúrunk belőle, fölszeleteljük, és golyót formálunk a szeletekből, tepsibe rakjuk, majd a hüvelyk ujjunkkal mélyedést képezünk a tetején....
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
30 deka lisztet 3 tojás sárgáját 2 deka —farsangi fánknál leírt módon—kevés tejben kelesztett élesztőt, 2 evőkanál porcukrot, egy csipet sót és annyi langyos tejet veszünk, hogy a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű