- fél kg nagy szemű zabpehely
- 1 dl olaj
- 1-1,5 dl méz - ízlés szerint
Az olajat elkeverem a mézzel. Sima masszát keverek belőle. A zabpelyhet nagy tálba öntöm. Rálocsolom a masszát, és egy nagy fakanállal addig keverem, míg a ragadós szirup be nem vonja mindenütt a zabpelyhet. Két sütőlapot bélelek ki sütőpapírral, ezeken egyenletesen eloszlatom a zabpelyhet. 180 fokra előmelegített sütőbe tolom őket, és kb. 15 perc alatt ropogósra sütöm. Kiveszem, és hagyom kihűlni. A hideg zabpelyhet nagy üvegekbe morzsolom, és összekeverem aszalt gyümölcsökkel, magokkal vagy más pelyhekkel.
A tojáshabot külön kell felverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés 1. Két őzgerinc formát kivajazok, belisztezek. A tészta hozzávalóit összegyúrom, majd két részre osztom, és kibélelem vele az őzgerinc formákat. Nem baj, ha a tészta l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tejfölt elkeverjük a 2 fajta cukorral, a citrom héjával és levével. A tejszínt felverjük keményre. Tortaforma alját kirakjuk piskótával. Összekeverni a tejfölt a tejszínnel, fel...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű