1 - 1,5 liter húslé
2 fej hagyma vagy egy póréhagyma
2 tubus sajtkrém (tejszínes, de lehet ízesített is)
szójaszósz
só, bors, kakukkfű
Kevés zsiradékon megdinsztelem a hagymát.
Felöntöm húslével, felforralom és belerakom a sajtkrémet.
Ha megolvadt benne a sajt még pár percig főzöm, majd a végén belerakom a szójaszószt és a kakukkfüvet.
Lehet ízesíteni metélőhagymávl, vagy medvehagymával, nagyon finom ízt ad neki. A sajtkrémet lehet ízesítettet is belerakni.
Tálalni levesgolyókkal/pirítóskockával és kevés reszelt sajttal szoktam.
a zsiradékból és a lisztből világos rántást készítek,bele teszem a fűszereket,a hagymát és a zeller zöldet,fel öntjük paradicsomlével és vizel,mikkor fel fő bele teszek rizst vagy...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű
A tyúkhúst hideg vízben feltesszük főni. Ha felforrt, hozzáadjuk a kelkáposztát, a zöldpaprikát, a paradicsomot, a hagymát egészben, teatojásba zárva a borsot, a fokhagymát, és kis...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zsírt ée a tojást villával összetör hozzá a liszt, normálisra besűrít forró levesbe szaggat
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű