500 ml habtejszín
400 ml édesített tej
ízesítés mindenki saját ízlése szerint
500 ml hideg habtejszínt verjünk kemény habbá, majd adjunk hozzá 400 ml édesített sűrített tejet, és keverjük össze.
Ha ezzel megvagyunk, jöhet az ízesítés. Ahogy a kedvünk tartja, adhatunk hozzá pürésített gyümölcsöt, vagy olvasztott csokit, akár karamellt is.
Végül tegyük a krémet egy megfelelő edénybe, fedjük le és rakjuk be a fagyasztóba legalább 6 órára. Amint megfagyott, már kanalazhatjuk is az édességet.
Előmelegítjük 200 fokon a sütőt. Olvasztott vajjal vékonyan kikenünk egy 20×30 cm-s egy tűzálló tálat. A réteslapokat vágjuk ketté. Belefektetjük az első félbevágott réteslapot. Me...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
200fok 35perc..egy picit kevesebb volt. Joghurttal, gyümölccsel lehet bolondítani
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt keményre felverjük, hozzáadjuk a túrót, cukrot, vaníliás cukrot és a csomagolás szerint elkészített zselatint. Az áfonyát és szedret, kevés cukorral vagy mézzel összetör...
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű