50 dkg liszt
15 dkg sertészsír
2,5 dkg élesztő
6 dkg cukor
1 tojás
1 dl tej
*A töltelékhez:
60 dkg alma
2 teáskanál őrölt fahéj
16 dkg cukor
Az élesztőt cukros langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet a zsírral összedolgozzuk, a tojást, a maradék cukrot és az élesztős tejet is beleöntjük. A tésztát összegyúrjuk, majd letakarva 40 percen keresztül pihentetjük. Az almát lereszeljük, a fahéjjal és a cukorral összekeverjük. A megkelt tésztát két nagyobb, vagy három kisebb gombócra osztjuk, attól függően mekkora bejglit akarunk sütni. Lisztezett felületen kinyújtjuk és megtöltjük az almás töltelékkel, majd feltekerjük. A tetejüket felvert tojással megkenjük, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és még félórán át hagyjuk kelni. 180 fokos sütőben nagyjából 40 perc alatt megsütjük.
A sütőt bekapcsoltam 175 fokra, egy szilikon sütőformát kikentem a vajas papírral és behintettem liszttel. A gyümölcsök előkészítésével folytattam. Puha, szaftosabb fajtákat v...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Tojást,sót,fahéjat,édesítőt,aromát kikeverjük,hozzáadjuk a többi hozzávalót simára keverjük, a rudmixer habverőjével dolgoztam. Rá morzsoljuk az élesztőt, kelni hagyjuk,,sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű