50 dkg liszt
15 dkg sertészsír
2,5 dkg élesztő
6 dkg cukor
1 tojás
1 dl tej
*A töltelékhez:
60 dkg alma
2 teáskanál őrölt fahéj
16 dkg cukor
Az élesztőt cukros langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet a zsírral összedolgozzuk, a tojást, a maradék cukrot és az élesztős tejet is beleöntjük. A tésztát összegyúrjuk, majd letakarva 40 percen keresztül pihentetjük. Az almát lereszeljük, a fahéjjal és a cukorral összekeverjük. A megkelt tésztát két nagyobb, vagy három kisebb gombócra osztjuk, attól függően mekkora bejglit akarunk sütni. Lisztezett felületen kinyújtjuk és megtöltjük az almás töltelékkel, majd feltekerjük. A tetejüket felvert tojással megkenjük, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és még félórán át hagyjuk kelni. 180 fokos sütőben nagyjából 40 perc alatt megsütjük.
200 fokos előmelegített sütőben süsd, amíg elkészül. Nem tudom mennyi idő, mert nem figyeltem Ja, rakhatsz bele kicsi fahéjat, az még finomabbá teheti, ha szereted.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Keksz,lekvár,kávé,kakaó,rum,tej össze dolgozni. A krémet simára kikeverni. A tésztát kinyújtani és megkenni a krémmel,feltekerni.Kókuszba forgatni. Hűtőbe tenni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Eredeti recept: A cukrot felolvasztjuk, beletesszük a darált diót, majd a tejet. Kis lángon főzzük, közben állandóan kevergetjük (húzásra hideg tálon próbáljuk). Amikor már sűrűbb...
Elkészítési idő: 60 perc + ..... Nehézség: Nehéz