15 dkg margarin
5 tojás
15 dkg cukor
1 evőkanál rum
10 dkg durvára vágott dió
10 dkg mazsola
15 dkg liszt
fél citrom reszelt héja
A tojásokat szétválasztjuk. Habosra keverjük a margarint a cukorral, a tojássárgákkal és a rummal, majd hozzáadjuk a diót, a felvert tojásfehérjét, a lisztet, a mazsolát és a reszelt citromhéjat. Jól összekeverjük és őzgerincformába öntjük. 40-45 percig sütjük 160°C-on. Ha nincs otthon mazsolánk, akkor helyettesítsük ugyanannyi dióval. Bevonhatjuk csokoládéval vagy fehér mázzal, és a tetejét is megszórhatjuk mandulával vagy pirított dióval.
A tészta valamennyi hozzávalóját összekeverjük. Nedves kézzel, oldalán, alján sütőpapírral bélelt 25 x 25 cm-es formába nyomkodjuk. 150°C-ra előmelegített sütőben 8 perc alatt elős...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját, a cukrot és a margarint habosra keverjük. A lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóval. A tejet hozzáadjuk a habos krémhez, elkeverjük , majd belekerülnek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ráöntjük a hab tetejére és szépen elsimítjuk, és ha kihűlt meleg késsel szeleteljük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes