150dkg liszt Bl 55
2dl langyos tej
500gramm Ráma Margarin
350-330gramm tejföl 20%
4db egész tojás +2db egész tojás a kenéshez
25dkg reszelt sajt + 30dkg a tetejére
1 teáskanál cukor
6-8 teáskanál só
5dkg élesztő
Langyos cukros tejben felfuttatom az 5dkg élesztőt. A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk és beletesszük a sót, sajtot, tejfölt és a tojásokat majd a felfuttatott élesztőt is. Folpakkba béleljük és 1 éjszakára a hűtőbe teszem ,másnap reggel kinyújtom 1 ujjnyi vastagra kiszaggatom tepsire teszem megkenem tojással és sajtot teszek rá. 190 fokon légkeverésesen 15-20 percet sütöm sütőpapíros tepsiben.
A hozzávalókat egy tálba mérjük. Egyszerre mehet bele minden. A csokit apró darabokra kell vágni. Összegyúrjuk az egészet. Diónyi golyókat formázzunk belőle. Szilikonlappal v...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Összekeverjük az összes hozzávalót. Muffin-formákba rakjuk a tésztát és 180 fokra előmelegített sütőben 25-30 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Aki könnyed kavarás mellett dönt, az használjon valamilyen mixert, mert pár fordulattal tökéletesen elkeverednek a hozzávalók. Hagyd a tésztát állni egy laza negyed órát, majd a gé...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes