65 dkg liszt
3 dkg élesztő
3 és 1/2 dl tej
1 kk cukor
2 kk só
1 ek olaj
25 dkg krumpli
A krumplit megpucoltam, felkockáztam, sós vízben megfőztem, leszűrtem és pépesre törtem.
Az élesztőt a langyos tejben a cukorral felfuttattam.
A lisztet a sóval elkevertem, hozzáadtam a tört krumplit, az olajat, az élesztős tejet és jól összegyúrtam. Letakarva 45 percet kelesztettem.
Olajos kézzel almanagyságú darabokat szaggattam ki a tésztából, gombócokká formáztam és letakarva még 10 percig pihentettem. Olajos kézzel széthúzogattam és
bő forró olajban pirosra sütöttem.
A morzsához egy mély tálban összekeverem a száraz hozzávalókat, ráöntöm a vajat, és összekeverem. A hűtőbe teszem, amíg a másik masszát kikeverem. 2. Előmelegítem a sütőt 175 fo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent összegyúrunk , kis golyókat formálunk , tepsibe rakjuk formára nyomjuk és 10 perc alatt megsül .
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A puha vajat morzsoljuk el a liszttel, majd a többi hozzávalóval gyúrjuk össze a tésztát. Folpackba csomagolva tegyük a hűtőbe. .3. A fehér krémhez a tojásfehérjéket félig fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű