65 dkg liszt
3 dkg élesztő
3 és 1/2 dl tej
1 kk cukor
2 kk só
1 ek olaj
25 dkg krumpli
A krumplit megpucoltam, felkockáztam, sós vízben megfőztem, leszűrtem és pépesre törtem.
Az élesztőt a langyos tejben a cukorral felfuttattam.
A lisztet a sóval elkevertem, hozzáadtam a tört krumplit, az olajat, az élesztős tejet és jól összegyúrtam. Letakarva 45 percet kelesztettem.
Olajos kézzel almanagyságú darabokat szaggattam ki a tésztából, gombócokká formáztam és letakarva még 10 percig pihentettem. Olajos kézzel széthúzogattam és
bő forró olajban pirosra sütöttem.
Egy hosszúkás jénai tál erre a célra pont megfelel. Elkészítés: a feketekávét kikeverjük a likőrrel. A tojásokat felütjük, a sárgáját és a fehérjét különválasztjuk. A tojás sárgáka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy bögrényi csipkebogyóvelőt összekevertem darált dióval, 2-3 kanálnyi kókuszolajjal, citromlével, mézzel, mentes mézeskalács fűszerkeverékkel és annyi Szafi világos piskóta liszt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Cukrot,vajat és tojást kikeverni,hozzáadni a többit.Felét bele a tepsibe.Tölteléket össze keverni,rá a tésztára,majd a tészta másik felét rá. Tetejére csoki. 180fok.35 perc
Elkészítési idő: 60perc Nehézség: Közepes