Hozzávalók:
12 dkg liszt
2 dl tej
3 tojás
2 alma
1 teáskanál sütőpor
1 teáskanál cukor
fél teáskanál őrölt fahéj
csipetnyi só
olaj
Elkészítése:
A lisztet, a cukrot, a sütőport összekeverjük, a fahéjjal megszórjuk. Az almákat lereszeljük, kinyomkodjuk a levét és a keverékhez adjuk. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a tejjel elkeverjük és a tésztához öntjük, jól összekavarjuk. A tojások fehérjéből a sóval kemény habot verünk és óvatosan a tésztához adjuk. Felforrósítjuk a serpenyőt, egy csepp olajat öntünk bele és kisütjük a palacsintákat. Mikor elkészült, megszórhatjuk fahéjas porcukorral, de önmagában is isteni.
A tojásokat ketté választjuk, a tojássárgájához hozzá adjuk az cukrot, és habosra keverjük, hozzá adjuk a kakaóport, és alaposan elkeverjük. A tojásfehérjét a csipet sóval kem...
Elkészítési idő: kb. 45 Nehézség: Nehéz
A tojásfehérjét kemény habbá verjük,közben beletesszük a cukrot aztán összekeverjük a tojássárgájával és a sütőport és a lisztet ezt tepszibe öntjük megsütjük és kész is!
Elkészítési idő: 15-20 perc Nehézség: Könnyű
A sütőtepsit (25 x 37-es) sütőpapírral kibéleljük. A 30 dkg cukrot a 4 tojássárgával, a vízzel jó habosra felverjük. Hozzáadjuk a lisztet, a sütőport, és a tojások felvert habját....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű