500 ml tej
250 ml tejszín
150 g nádcukor
egy csipet só
kb. 10 darab fahéj rúd, összetörve
5 tojássárgája
A tejet, tejszínt, cukrot, sót és a fahéj darabokat egy lábasba tettem, forrpontig melegítettem, majd a tűzről lehúzva, letakarva állni hagytam.
Egy-másfél óra elteltével kihalásztam belőle a fahéj darabokat, majd visszatettem a tűzhelyre melegedni. Közben a tojássárgákat kézi habverővel alaposan összekevertem. A meleg tejszínes keveréket nagyon lassan, apránként, folyamatos keverés mellett a tojáshoz öntöttem.
Így az egészet visszarakva a tűzre (a lehető legkisebb lángon – óvatosabbak gőz felett is csinálhatják) folyamatos kevergetés mellett sűrű krémet főztem belőle. A legjobb célszerszám ehhez tapasztalataim szerint egy szilikonos spatula, ezzel folyamatosan le lehet szedni az edény oldaláról és aljáról a sűrűbb részeket. Tényleg fontos a kis láng, az odafigyelés és a szüntelen keverés.
Amikor elérte a kellő állagot, egy másik edénybe öntöttem át, esetleg ezt lehet hideg /jeges vízbe tenni, hogy leálljon a melegedési folyamat. Trükkös dolog ez, mert ha csak simán levesszük a tűzről, a kis szemtelen még akkor is képes rántotta jelleget ölteni. Tehát menjünk elébe és hűtsük le időben.
Miután szoba-hőmérsékletűre hűlt, még a hűtőben is pihent egy éjszakát, utána mehetett is a fagyigépbe.
A túrót, tojást, cukrot, sót dolgozza össze, majd keverje bele a sütőporos lisztet. Evőkanál segítségével szaggassa a forró olajba. Tálalhatja hidegen vagy melegen vaníliás cukorra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztből, margarinból csipet sóval cukorral vízzel jó kemény tésztát gyúrunk .Egy fél óráig pihentetjük. Kinyújtjuk és kibélelünk vele egy kerek tortaformát,úgy, hogy oldala is l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű