Tészta:
2 dkg élesztő, 2 dl tej, 1 tk. cukor, 27 dkg finom liszt, só, 3/4 dl étolaj
Töltelék:
2 evőkanál tejföl, 1 fokhagyma, 1 lila hagyma, 10 dkg gépsonka, (én gombával készítettem) zöldség keverék, 10 dkg reszelt sajt.
Tetejére:
1 csapott kanál tejföl, 1 tojás sárgája, 1 csapott kanál szezám mag
A tejet pici cukorral, élesztővel felfuttatjuk, majd mély tálba összekeverjük a tészta hozzávalóival a maradék langyos tejjel . 1 órát kelesztjük.
Megfelezzük a tésztát, és vékonyra nyújtjuk, tejföllel összezúzott fokhagymával megkenjük a tésztát rátesszük a hozzávalókat, zöldséget sajtot.
Feltekerjük és háromszögeket vágunk belőle. A tetejét megkenjük tejfölös tojás sárgás keverékkel, szezámmaggal és sajttal megszórjuk. 180 C fokon 15-20 percig sütjük
____________
/ \ / \ / \ / \ / \ / \ / \
A lisztet kétfelé osztom: 30 dkg liszthez hozzágyúrok egy tojást, a szétmorzsolt élesztőt, sót és kb. a fél tejfölt. A 20 dkg lisztet összegyúrom a margarinnal és a maradék tejfö...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Fokhagymás Sajt bombák Hozzávalók 2 csésze (250 g) liszt 1 evőkanál (15g) cukor 1 1/2 teáskanál fokhagyma por/2 gerezdfoghagyma/ 1/4 teáskanál só 2 1/2 tk (10g) sütőpor 5 ev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrod az egészet és 1 órát hagyod kelni , aztán 1-2 cm vastagra kinyújtod és formára szaggatod,mehet a sütőbe. Előmelegítettbe 200 C .on fél órát sütöd.
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű