1 bögre napraforgóbél liszt
3 ek lenmagliszt
1ek tápióka keményítő
1 ek bambuszrost
2ek utfűmaghéj -1 dl vízzel elkeverve
2 tk só
1 tk szódabikarbóna
1 kanál zsír
3 tojás
1dl mandulatej
2 ek citromlé
A liszteket és a sót alaposan összekeverjük, hozzátesszük a zsírt, az 1 dl vízben feloldott utifűmaghéjat, amit a 3 felvert tojással elvegyítettünk. Hozzáadjuk a szódabikarbónát, amit a két kanál citrommal kipezsgetünk. Az összetevőket elkezdjük összedolgozni és közben fokozatosan adagoljuk a kókusztejet. A tésztát 30 percig hűtőben pihentetjük. Ezután kinyújtjuk,csíkokra vágjuk és 180 'c-ra előmelegített sütőben 10-15 perc alatt készre sütjük.
Tetejét megszórhatjuk magokkal, mákkal, vagy sajttal is.
Az összevalókat összegyúrni, kicsit pihentetni, kinyújtani, kiszaggatni, a tetejét tojással megkenni és megtsütni
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A szoba hőmérsékletű vajat a reszelt sajttal habosra kikeverem. A sertészsírral elmorzsolom a lisztet. Hozzáadom az összes összetevőket és cipó alakúra formázom. Pihentetem 15...
Elkészítési idő: 60 Nehézség: Könnyű
A tejet az olajjal és a sóval felforralom. Ha forr akkor bele mehet a liszt és robotgéppel egy percig a tűzön keverem. Utána lehúzzuk és robotgéppel belekeverjük egyesével a tojáso...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű