A tésztához:
30 dkg vaj
15 dkg cukor
3 db tojás
26 dkg finomliszt
1,5 dkg kakaópor
A töltéshez:
20 dkg lekvár
A bevonathoz:
10 dkg étcsokoládé
1-2 teáskanál kókuszreszelék
A vajat a porcukorral és kevés liszttel habosra keverjük, majd hozzáadjuk egyenként a tojásokat, a megmaradt lisztet, végül a kakaóport. Habzsákba töltjük a masszát, és 5 cm-es rudakat nyomunk sütőpapírral fedett tepsire. 160 fokra melegített sütőben kb. 15 perc alatt megsütjük. Azonnal puha, nem kell várakozni a töltés utáni puhulásra. Túl ne süssük, mert kemény lesz.
A kihűlt rudacskákat kettesével összeragasztjuk lekvárral (én meggy- és szilvalekvárral töltöttem).
Olvasztott csokiba mártottam, kókuszreszelékkel megszórtam
1. Előbb keverjük össze külön keverőtálban a folyékony hozzávalókat: olvasztott vaj/kókuszzsír, víz, tojás, édesítő/sztevia. 2. Egy másik tálban keverjük össze a liszteket a szóda...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Kinyújtjuk,megkenjük a krémmel,feltekerjük.Pár óra hűtés után szeleteljük.
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A kekszet apróra tördeljük, majd egy tálba tesszük és hozzákeverjük a vaníliás cukrot, a habot és a vajat és robotgéppel összedolgozzuk, majd egy tálba, vagy sütőformába tesszük. J...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű