Egy kilós káposzta ( Nyári) 2-cs- szabógallér tészta, só, bors, ízlés szerint, 1- deci olaj, vagy picivel több esetleg, attól függ mennyit vesz fel a káposzta!
Nagyobb edénybe rakok fel vizet a tészta főzéshez, a káposztát letisztítom felső leveleitől, megmosom, és tészta reszelőn lereszelem, megsózom, hagyom állni 5-percet, majd jól kinyomkodom a levét, és az olajon 20-perc alatt megpárolom, majd borsozom, és félre rakom! Kifőzöm a tésztát sóval, le szűröm, jól le csepegtetem, és összekeverem a káposztával! 30-perc alatt készítéssel együtt tálalásra kész!
Ha sorjába vesszük a főzés praktikákat, akkor sokkal hamarabb elkészülhetünk a főzéssel! Amíg a víz fel forr addig a többit elő készíthetjük, és egyszerre kész! kis ügyességgel 30-perc alatt asztalra kész, lehet tálalni!
A káposztát legyaluljuk/reszeljük, majd besózzuk, és kicsit állni hagyjuk. Később kicsavarjuk belőle a nedvességet és a zsiradékon a cukor hozzáadásával folyamatosan kevergetve ka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát tördeljük 3-4 felé hogy ne legyen olyan hosszú, és főzzük ki enyhén sós vízben, majd hideg vízzel öblítsük le. Ezután alaposan csepegtessük le, majd szórjuk meg ízlés s...
Elkészítési idő: 1,5-óra Nehézség: Könnyű
liszt+élesztő-->elmorzsolom+só+olaj+cukor+víz :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű