1,5 liter tej, 0,5 csésze rizs, 1 vanília rúd vagy aroma, 3 ek cukor, 1 db tojássárgája, 1 ek liszt, 1 cs mazsola
1. A tejet feltesszük főni a vaníliával úgy, hogy kb. 2 dl tejet visszatartunk.
2. A tojássárgáját 1 evőkanál cukorral és a liszttel habosra keverjük, majd a megmaradt hideg tejjel hígítva a felforralt tejhez adjuk.
3. A maradék cukrot is beletesszük.
4. Közben a rizst külön megfőzzük vízben és a felforralt híg, krémszerű masszához keverjük.
5. A mazsolát is hozzáadjuk.
6. Ha kihűlt, ízlés szerint citrom- vagy narancshéj reszelékkel és gyümölcsdarabokkal is dúsíthatjuk.
őzgerinc formát alufóliával kibélelem és egyenletesen beletöltöm a csülköt fóliát ráhajtom , tepsibe vizet teszek és egy órát dusztolom a sütőbe majd hidegre teszem másnap kiborit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 200 C fokra. A gomba fejeket megtisztítjuk, a kalapon belüli lemezeket egy kanál segítségével eltávolítjuk. Mindkét oldalát megsózzuk, és bekenjük egy kevés o...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tortaformát kivajazzuk és megszórjuk darált mákkal. Ebbe tesszük a piskótát 160 fokon 80-90 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű