- 1/2 liszt
- 2 tojás
- 10 dkg vaj
- 10 dkg zsír
- 1 pohár tejföl (175 gr)
- 2 tk. só
- 2,5 dkg. élesztő
- pici cukor
- 1 dl tej
- sajt
- 1 tojás a kenéshez
Az élesztőt a cukorral valamint a tejjel felfuttatjuk. Összegyúrjuk a tésztát, pihentetjük, közben a tepsit sütőpapírral béleljük, felverjük a tojást, lereszeljük a sajtot, a sütőt előmelegítjük (5-ös fokozat nálunk :) ).
Tésztát pihentetjük, kinyújtjuk, összehajtjuk, majd pihentetjük. (Ez még 1x megismételjük). Ezt követően kinyújtjuk, felvágjuk a kívánt méretre, majd megkenjük a tojással és megszórjuk sajttal és ízlés szerint sóval.
Az előmelegített sütőben kb. 20 percig sütjük.
A leveles tésztát vékonyra kinyújtjuk és kb. 1,5 cm-es csíkokra vágjuk. A virsliket hosszában és keresztben is kettévágjuk ( így egy virsliből 4 darabot kapunk), majd egy-egy leve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket alaposan összegyúrjuk, majd letakarjuk a tésztát, és 20 percig hűtőben pihentetjük. Nyújtsuk ki a tésztát vékonyra, az egyik felét nagyon vékonyan, alaposan kenj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összegyúrni, kiszaggatni, tetejére sajt v. bármi.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű