15 dkg darált dió,
20 dkg liszt,
13 dkg vaj,
3 dkg porcukor,
2 tojássárgája,
½ sütőpor,
porcukor és vaníliás cukor a beforgatáshoz.
A lisztet és a cukrot összekeverjük a vajjal, a tojássárgájával, végül a darált dióval. Összegyúrjuk, majd hűvös helyen 1 órát állni hagyjuk. A tésztából lisztezett gyúródeszkán közepes vastagságú hengereket gyúrunk, majd egyenlő részekre osztjuk. A kis hengerekből kifliket formázunk. Tepsibe tesszük és előmelegített sütőben kb. 15 percig sütjük.
Vigyázni kell, nehogy megégjen. A még meleg kifliket megforgatjuk a vaníliás cukorban. Nagyon sokáig eláll fém süteményes dobozban.
A tészta hozzávalóit összekevertem majd sütőpapírral bélelt (közepes méretű) tepsibe tettem és megsütöttem. A tojásfehérjét gőz fölött pici sóval kezdtem el lassú fokozaton felver...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrni, 2 részre osztani. Lap, töltelék, lap.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, a cukrot hozzáadjuk. A kemény habhoz kavarjuk a tojások sárgáját, majd a főzés nélküli csokoládékrémet. Kibélelünk sütőpapírral egy 25 x 35 c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű