40 dkg liszt
16 dkg reszelt sajt (trappista...)
4 db tojássárga
4 evk hideg víz
20 dkg margarin (vaj)
só
kevés szezámmag
A lisztet elmorzsolom a hideg vajjal, a tojássárgát elkeverem a vízzel, majd a többi hozzávalóval együtt, gyors mozdulatokkal összegyúrom.
A sütőt előmelegítem, addig a tésztát hűtőbe teszem.
A lehűlt tésztát kinyújtom, tepsibe teszem, megkenem tojásfehérjével, megszórom a maggal, és derelyevágóval felcsíkozom.
Forró sütőben világosra sütöm.
Gyorsan sül.
A tésztát kettéveszem, kinyújtom, majd belekenem a massza felét. Tetszőlegesen vagy csigaként, vagy két oldalára pillangóként feltekerem. Alufóliába csomagolva másnapig hűtőbe tesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt tejben felfuttatni, majd a többi hozzávalóval összegyúrni. Pihentetés után kinyújtani, a tetejét megkenni olvasztott margarinnal, majd összehajtogatni és újra pihenni...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
Kinyújtani és kis pogácsákat sütni, ha kihűlt megtőlteni 2 db-ot és reszelt sajtba forgatni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű