1,5 kg paradicsom
1 kg paradicsompaprika (pritamin)
30 dkg vöröshagyma
5 db babérlevél
1 kávéskanál őrölt bors
15 dkg cukor
5 dkg mustár
1 dl 20%-os ecet, vagy 2 dl 10 %-os
1 evőkanál só
1 mokkáskanál szalicil
Egy kb. 5-6 literes zománcozott edénybe beletesszük a feldarabolt paradicsomot, paprikát, vöröshagymát, a babérleveleket, és 1 óra hosszat főzzük. Ezután kivesszük a babérleveleket, és a többi hozzávalóval együtt összeturmixoljuk. Utána újra a tűzre tesszük, és forrásig hagyjuk, majd befőttes üvegekbe szedjük, és száraz gőzben hagyjuk kihűlni. Ezután tegyük végleges helyére.
2,5 liter lesz belőle...
Egy befőttes üvegbe tegyük az olívaolajat, öntsük rá a narancslevet, narancslekvárt, mustárt, reszelt narancshéjat, citromlevet, kevéske sót és őrölt borsot.Zárjuk le az üveget, ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Néhány kanál lisztből és tejből sűrű tésztát (tági) keverni, forrásban levő tejbe belekeverni, sóval ízesíteni. Van, aki cukorraI ízesíti. Főtt húshoz ették.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű