180 g vaj vagy margarin, (puha)
70 g porcukor
1/4 citrom reszelt héja
1 tojássárgája
20 ml frissen facsart citromlé
1 csipet só
280 g liszt
Címkék
(egyszerű teafilter címke összegyűjtve is jó)
A vajat kikeverem a cukorral, majd bele a tojássárgája, citromlé+héj, só, majd hozzászitálom a lisztet. Összedolgozom, majd tegyük a hűtőbe, 1/2 órára minimum.
Melegítsük elő a sütőt (180 °). A tésztát 5 mm vastagra nyújtom, kiszaggatom a sablonnal,
és a „filter” tetejére szívószállal lyukat készítek. Ha nem tudjuk egyszerre sütni, a kész tésztákat tegyük hűtőbe, hogy megtartsák a formájukat. Kb 15-18 percig süssük. 5 perc után vegyük le a sütőlemezről és hűtsük ki. Miután kihűlt, fűzzük bele a filter madzagját és félig mártsuk olvasztott csokiba, majd hagyjuk rajta megszáradni a csokit.
cukor, tojás összekever, plusz vaj, tej vanília, liszt felezni, kakaó, vagy liszt hűtő 180 fok, 12 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Egy tálban a puha vajat habosra keverjük az édesítővel, majd egyenként hozzáadva a tojásokat tovább verjük. Belekeverjük a citromhéjat, vaníliát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű