- 20 dkg margarin
- 20 dkg liszt
- 20 dkg áfonya
- 10 dkg cukor
- 3 tojás
- fél tasak élesztõ
- 1 citrom
- csipetnyi só
A cukrot a margarinnal habosra keverjük, majd hozzáadjuk a tojást. A lisztet elvegyítjük az élesztõporral, a sóval, a reszelt citromhéjjal, majd apránként a krémhez keverjük. Az áfonyaszemeket kevés lisztben meghempergetjük, és óvatosan (ne törjenek össze!) a tésztába keverjük. Margarinnal kikent kis formákba öntjük a masszát. Forró sütõben 10 percig sütjük, majd mérsékeljük a tüzet, és még 20 percig sütjük. Tûpróbával ellenõrizzük, hogy megsült-e. A formákban hagyjuk kihûlni.
◾️A tojásokat kettéválasztjuk és a sárgáját az édesítővel és a vanillin cukorral kikeverjük. ◾️A túrót villával összetörjük és keményítővel valamint a tejföllel együtt a sárgájáh...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Kanállal kikeverjük a hozzávalókat. Szilikon forma aljába szeletelt mandulát szórunk , ennek a tetejére mehet a túró és újra a mandula. 175 fokon 25 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat magasfalú, mikrózható edényben összekeverjük, és 6 percre 750 Wattra mikróba tesszük. Ha kész, bármivel tölthető.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű