Családireceptkönyv.hu

Csupacsoki szelet


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


a lapokhoz: 6 tojás, 18 dkg cukor, 12 dkg liszt, 4 dkg kakaó, 3 evőkanál víz, 3 evőkanál olaj, 1 tasak sütőpor;
a krémhez: 4 tojás sárgája, 16 dkg cukor, 10 dkg 50 %-os csokoládé, 25 dkg vaj; a tetejére: 5 dkg étcsokoládé, 5 dkg fehércsokoládé

Elkészítés:


Alapokhoz a tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját habosra kavarjuk a cukorral meg a vízzel, majd belekavarjuk az olajat meg a kakaóval és a sütőporral elkevert lisztet. A fehérjét kemény habbá verjük, és előbb a felét, majd végül a megmaradt részt is lazán beleforgatjuk a tojássárgás masszába. A piskótamasszát három részre osztjuk, egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, rárajzolunk egy 35x12 cm-es téglalapot és rákenünk egy adag masszát. Előmelegített sütőben, 10 perc alatt megsütjük.Ugyanígy járunk el a másik két lappal is. Ne szárítsuk ki a lapokat!

A krémhez a tojássárgáját összekavarjuk a cukorral, majd vízgőz fölött megfőzzük. Félrehúzzuk és belekavarjuk a felolvasztott csokoládét, majd többször átkavarva, hűlni hagyjuk. A vajat habosra kavarjuk, majd kanalanként beledolgozzuk a csokoládés tojáskrémet. A lapokat megtöltjük a krémmel, tetejét egy villával hullámosra rajzoljuk és megszórjuk a kétféle reszelt csokoládéval. Egy éjszakára lehűtjük, másnap szeletekre vágva tálaljuk.

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Császármorzsa
Császármorzsa

A tejet felmelegítjük. A tojás kivételével mindent egy tálba öntünk, és jól összekeverjük, majd a tojások sárgáját is beletesszük, azzal is összekeverjük. A fehérjét egy külön tálb...

Elkészítési idő: 30 perc
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Magdi mama
Püspökkenyér by Ica
Püspökkenyér by Ica

Az egész tojásokat kikeverjük cukorral, majd a többi hozzávalóval. Zsírozott, lisztezett őzgerinc formában sütjük. 140 fok 60'

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Ostoros kalács
Ostoros kalács

A lisztet dagasztótálba tesszük . Közepébe kis fészket képezünk . Beletesszük a cukrot . Rámorzsoljuk az élesztőt és felöntjük egy kevés langyos tejjel ( annyival ami az élesztőt e...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk