tésztához:
6 tojásfehérje
25 dkg cukor (diétásan 10 dkg cukor + 1 ek. folyékony édesítő)
10 dkg liszt
1/2 cs. sütőpor
15 dkg kókuszreszelék
Krém:
6 tojássárgája
1 vaníliás pudingpor
10 dkg cukor (diétásan 1 ek. édesítő)
4 dl tej 1,5 % zsírtartalmú
20 dkg Rama
10 dkg porcukor (ez maradhat a diétáshoz)
A sütőt gyújtsuk be és állítsuk alacsony hőmérsékletre.
A tojásfehérjéket a cukorral és édesítővel kemény habbá verjük, majd a sütőporral elkevert lisztet szakaszonként hozzászitálva, egy lapáttal óvatosan beledolgozzuk, végül hozzákeverjük a kókuszreszeléket.
Sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk a tésztakrémet és megsütjük. Majdnem színtelen legyen, tűpróbát végezzünk.
A tojások sárgáját a cukorral, a pudingporral és édesítővel kikeverjük, kis adagokba belekeverjük a tejet is, majd sűrű krémet főzünk.
A porcukrot a lágy vajjal kikeverjük és a kihűlt (!) krémhez dolgozzuk.
A tészta tetejére simítjuk és az egészet megszórjuk kókuszreszelékkel.
Frissen is mennyei, de hűtőbe téve egy éjszakára az igazi!
A tojásfehérje habjából készült tésztát mindig lassú tűzön inkább szárítjuk. Ha először keménynek tűnik, másnapra a krém felpuhítja.
A tészta hozzávalóit egy tálban összedolgozzuk, majd egy órát a hűtőben hagyjuk pihenni. Egy edénykében összekeverjük a cukrot a mogyoróval/dióval, illetve egy tálkában egy tojást...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A fekete réteghez megolvasztom a margarint a cukorral és a kakaóporral. Hozzáadom a tojást, és addig keverem, amíg besűrűsödik. Ekkor azonnal leveszem a tűzről, és beleteszem a kek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű