800 g 00 pizzaliszt
500 ml víz
3 g méz
20 g só
5 g élesztő
5 g extra szűz olívaolaj
Beleöntöm a vizet egy tálba, belemorzsolom az élesztőt, utána hozzáadom a mézet. Beleteszem a liszt 50%-át és összekeverem a vízzel és az élesztővel, letakarva pihentetem fél órát.
Miután letelt a fél óra hozzátesszük a sót és a maradék lisztet! Miután összedolgoztam hozzáöntöm az olívaolajat átkeverem még egyszer. Ezután dagasztom kb. 20 percig, utána pedig fél órát letakarva pihentetem. Ezután 250 grammos gömböket formázok belőle , belehelyezem egy tepsibe, lisztet szórok a tetejére, lefóliázom és kelesztem 4-6 órát.
A karfiolt aprítógépben daráljuk össze morzsásra. Ügyeljünk arra, hogy ne legyen pépes, hanem maradjon még darabos, morzsás állagú. A karfiolt néhány perc alatt pároljuk meg. Mikr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy keverőtálba reszeljük a hagymát és a fokhagymát, majd az összes többi hozzávalót belekeverjük és kész is a házi pizzakrém.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Közepes
Volt a hűtőben sonka, amit nem lehetett már sokáig tartogatni, volt egy fél üveg saját pizzaszósz, ami szintén sürgős felhasználásra várt, volt az üveg alján pár darab ecetes jalap...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes