20 dkg margarin + kis zsír vagy 20 dkg vaj
35 dkg liszt
1 dkg élesztő – kevés langyos tejben megáztatva
1 kávéskanál szódabikarbóna , 1 evőkanál cukor – kis vanília belereszelve
1 egész tojás – 1 tojás sárgája
Kevés tejföl, csak annyi hogy könnyen gyúrható legyen
Jól kidolgozni a tésztát, 3 részre osztani és nagyon vékonyra nyújtani.
25 dkg diót és 25 dkg cukrot összekeverni
A tepsibe beletesszük az első lapot, megkenjük lehetőleg baracklekvárral és rászórjuk a cukros diókeverék felét. Rátesszük a második lapot és megkenjük azt is lekvárral, majd a dióskeverék másik felével megszórjuk és ráfektetjük a harmadik lapot.
½ órát állni hagyjuk, majd 200 C –os sütőben kb.30 perc alatt megsütjük. Amikor szép barna akkor kész a sütés.
Hagyjuk a tepsiben kihűlni, kifordítjuk és csokimázzal bekenjük.
tojásfehérjét felverjük keményre majd mehet hozzá apránként a cukor majd a tojások sárgája egyesével miközben folyamatosan verjük tovább.Ha benne vannak a sárgáják is akkor már cs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat, tojássárgáját, és a cukrot jól kikeverjük. Mákot, kakaót és szódabikarbónás lisztet adunk hozzá. Tejet öntünk hozzá, és jól megkeverjük. A tojás fehérjéből kemény hab...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóiból 2 lapot sütünk 20 × 30 cm-es tepsiben. Ehhez az egész tojásokat a cukorral habosra keverjük elektromos habverővel (kb. 8-10 perc). A diót a zsemlemorzsával ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű