Hozzávalók:
4 tojásfehérje, 10 kicsit púpos evőkanál porcukor (kb. 20 dkg), a cukorba belekeverve egy vaníliarúd kikapart belseje (esetleg egy csomag vaníliás cukor), csipetnyi só, egy kiskanál ecet, 1 csapott evőkanál étkezési keményítő.
Elkészítés:
A sütőt előmelegítjük 120-130 fokra (légkeveréses sütőnél 100 fokra).
A tojásfehérjékből, fokozatosan hozzájuk adva a cukrot, kemény habot verünk. (A habnak olyan keménynek kell lennie, hogy ha késsel belevágsz, stabilan megmaradjon a vágás nyoma.)
Hozzákeverjük a csipetnyi sót, az ecetet és a keményítőt és tovább verjük a habot még 2-3 percig.
Egy sütőpapírral kibélelt tepsibe a habból csillagcsővel karikákat rajzolunk.
Az habcsókokat a sütőbe tesszük. A sütési idő az én sütőmben kb. 45-50 perc (de ez erősen függ a sütőtől). Közben a sütőt egyszer sem szabad kinyitni. Sőt, a sütési idő leteltével meg kell várni, hogy a sütő kihűljön (ez még legalább 30 perc), és a sütőajtó csak ezután nyitható ki.
Tipp:
A habcsókokat sütés előtt megszórhatod cukorgyönggyel, darabos dióval, mogyoróval, mandulával.
A tojássárgáját habosra kevertem a cukorral és vízzel. A lisztet elkevertem egy csomag sütőporral és a darált dióval. A tojásfehérjét habbá vertem. Majd a lisztes keveréket és a h...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A krémhez a Ramát a porcukorral, a vaníliás cukorral és a kókuszreszelékkel fehéredésig keverjük. A külsejéhez a hozzávalókat összegyúrjuk. Annyi tejet teszünk hozzá, hogy össz...
Elkészítési idő: kb 1-óra Nehézség: Könnyű