8 db sós palacsinta
8 dkg csirkemáj
15 dkg gomba
8 dkg sonka
8 dkg zöldborsó
15 dkg lecsó
3 evőkanál zsír
15 dkg liszt
15 dkg zsemlemorzsa
1,5 dl tejföl, pirospaprika, só.
A gombát megtisztítjuk, apróra vágjuk, és a kifejtett zöldborsóval együtt zsíron megfonnyasztjuk. Hozzáad¬juk a darabolt sonkát és csirkemájat, rövid ideig pirítjuk, majd rátesszük a lecsót, és az egészet összedolgozzuk. A palacsintákat megtöltjük az így elkészített raguval, be¬leforgatjuk a morzsába, és bő, forró olajban kisütjük. Paprikás-tejfölös mártással kínáljuk.
A krumplit megpucoljuk, apróra felkockázzuk, majd enyhén sós vízben puhára főzzük. Ezután leszűrjük, krumplinyomón átnyomjuk, majd kihűtjük. (A kihűlt krumpli kevesebb lisztet vesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat tegyük ki fél napra a konyhába, hogy tényleg teljesen lágy legyen – ha mikrózzuk, nem fog egyenletesen melegedni, és tönkreteszi a tészta állagát, ha keményebb, nagyon nehé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű