1 db közepes csirke (1.75 kg) vagy 10 db alsó és/vagy felső comb
2 db ánizs
2 gerezd fokhagyma
1 kis hagyma
1 nagy sárgarépa
2 db babérlevél
2 ek méz
2 ek magos mustár
2 ek olívaolaj
Az egész csirkét 10-12 darabra vágjuk, átmossuk. A sárgarépát megtisztítjuk, 1cm-es karikákra szeleteljük. A hagymát megtisztítjuk, félbevágjuk, a fokhagymát megtisztítjuk. A mézet elkeverjük a mustárral és az olívaolajjal.
A csirke combokat, répa szeleteket, hagymát, fokhagymát, babérlevelet és az ánizst sóval, borssal egy lábasban vízzel teljesen ellepjük, felforraljuk, a keletkezett habot egy lapáttal leszűrjük, majd 30 percig fedő alatt alacsony hőmérsékleten rotyogtatjuk (a csirkemelleket elég 15 perc főzés után a vízbe tenni).
A sütőt közben 200 fokra beállítjuk.
Egy tepsibe áttesszük a lehűlt csirke darabokat (bőrrel felfelé) és a répa szeleteket, majd 1-2 merőkanálnyi levessel felöntjük.
A mézes-mustáros mázzal megkenjük a csirkedarabokat, és 10 percre a sütőbe tesszük. Megfordítjuk, a másik oldalon is megkenjük a maradék mázzal. Visszatesszük a sütőbe kb 10-15 percre és szép pirosra sütjük.
Hidegen is fogyasztható
A "bunda" hozzávalóit egy tálba sűrű masszává keverem. Az állaga kicsit a palacsinta tésztához kell, hogy hasonlítson, csak jóval lisztesebb. A csirkemellet felkockázom, picit sóz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Csirkéket vékony szeletekre vágom, sózom,borzosom és lisztbe forgatom. Egy ujjnyi olajban megsütöm és a kész csirkeszeletek egy lábasba teszem. Amikor megsült az összes csirkemell...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű