40 dkg liszt
2 ek. cukor
5 dkg vaj
2 dkg élesztő
1,5 dl langyos tej
2 db tojás
A töltelékhez:
dzsem,túró stb…
A bevonáshoz:
4 ek. cukor
4 ek. víz
porcukor
A lisztet elkevertem a cukorral és elmorzsoltam velük a vajat, és belekevertem az élesztőt is.
(Nem kell tejben futtatni.)
A keverékbe mélyedést csináltam, beleöntöttem a langyos tejet és a két felvert tojást, majd összegyúrtam a tésztát.
Jól kidolgoztam,dagasztottam.
Duplájára kelesztettem,kint a verőfényes napon.
Ezután a tésztát átgyúrtam, négy részre osztottam, vastag rudakat sodortam, amit hat részre vágtam.
A tésztadarabokat kézzel kör alakúra húztam, (egy pohárral is le lehet lapítani) közepébe baracklekvárt és túrós-mazsolás tölteléket tettem, a széleket összecsíptem és golyóvá formáztam, és ezzel a felével lefele tettem sütőpapírral bélelt tepsibe.
Hideg sütőbe tettem, majd 190 fokra állítottam .
Míg melegedett a sütő,a tészta még kelt és szép aranysárgára sütöttem.
A vízből és a cukorból szirupot főztem (mehet bele fahéj is, de ezt most én mellőztem, beleforgattam a fánkokat, azután pedig porcukorral meghintettem.
A száraz alapanyagokat egy tálba tesszük összekeverjük, majd a többi alapanyagot is hozzáadjuk, a tejet csak lassan öntjük bele és robotgéppel összedolgozzuk. A tészta ne legyen fo...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
A tejben a cukorral felfuttatjuk az élesztőt, majd a liszthez adjuk. Hozzáadjuk még a 3 tk sót, a szoba hőmérsékletű margarint, a tojás sárgáját. Alaposan kidagasztjuk, meleg helye...
Elkészítési idő: 3 ora Nehézség: Könnyű