0,5 kg csirkemáj
só, bors, majoranna
1 egész tojás
zsemlemorzsa
A májat késsel elkaparjuk apróra. Hozzákeverjük a fűszereket és a tojást.
Annyi zsemlemorzsát teszünk hozzá, amennyit felvesz. Ez kb. 2 kicsi merőkanálnyi.
Fél órát pihentetjük.
Forró levesbe szaggatjuk kiskanállal.
Ha le akarjuk fagyasztani, akkor vegetás vízben kifőzzük. Amikor kihűlt zacskóba tesszük és lefagyasztjuk.
Amikor felhasználjuk, akkor csak a forró levesbe dobjuk és pár perc alatt kész is a leves.
Én az előkészületekkel szoktam kezdeni, az összes zöldséget, megpucolom, illetve fel darablom kockákra, a csirkemellet, is felkockázom, a csirke szárnyakat pedig középen ketté vágo...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megpucolom, olajon megdinsztelem,tetszés szerint fűszerezem és puhára főzöm . A májgombóc hozzávalóit összekeverem, vizes kézzel golyókat formálok, és a forrásban...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes