6 db szikkadt kifli
3 tojás
cukor
1/2 l tej
vaj vagy Ráma
dió
4 db alma(reszelve)
szilvalekvár
A fél liter tejet felmelegítem, a tojás sárgáját cukorral kikeverem, és a tejhez öntöm. A felkarikázott kiflit belemártogatom és a kivajazott tepsibe fektetem. Ezt megszórom dióval, reszelt almával és rétegezem úgy, hogy a tetejére kifli kerüljön. A tojás fehérjét két kanállal lekvárral kikeverem és ráöntöm a tetejére. 15 perc alatt készre sütöm.
a hozzávalókat kell összekeverni és kisütni.
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
A száraz hozzávalókat keverjük össze, majd külön a nedveset is. Laza mozdulatokkal dolgozzuk össze a kettőt. A kókuszkrém dobozában van két kis csomag kókuszkrém. Az egyikre van...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
20 dkg friss, vagy mirelit leveles tészta Krémhez: 2 tojássárgája, 6 evőkanál cukor, 1 vaníliarúd, 2 1/2 dl tej, 4 evőkanál zselatinpor, 1/2 dl víz, 2 1/2 dl tejs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű