Tészta:
30 dkg liszt
8 dkg porcukor
20 dkg hideg vaj
12,5 dkg mascarpone
csipet só
Töltelék:
75 dkg ricotta
15 dkg cukor
1 cs vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
12,5 dkg mascarpone
3 tojás
25 dkg Extra Jam (lekvár), nálam eper
A tésztához összevegyítjük a lisztet a cukorral és a sóval, elmorzsoljuk benne a vajat, majd a krémsajtot hozzáadva összegyúrjuk. A tésztát 2/3-ad -1/3-ad részre osztjuk.
A nagyobbik tésztarészt lisztes felületen kinyújtjuk és egy kb 20*30-es, sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk, majd villával megszurkáljuk.
A töltelékhez a tojásokat szétválasztjuk, a fehérjékből egy csipet sóval habot verünk, a ricottát pedig kikeverjük a többi hozzávalóval, majd óvatosan összeforgatjuk a tojáshabbal. A masszát egyenletesen rásimítjuk a tésztára.
A megmaradt tésztából hurkákat sodrunk és ferdén ráhelyezzük a krémes massza tetejére. Előmelegített, 180 fokos sütőben kb 40-45 percig sütjük.
A lekvárt habzsákba kanalazzuk, kitöltjük a tésztaközöket, majd a süteményt visszatesszük a sütőbe és kb 5 percig sütjük.
Egy tálban simára keverjük a tojást az édesítővel (szorbit), a vaníliás cukorral, a tejföllel és a nagy csipetnyi sóval. Hozzáöntjük a rumot, vagy pár csepp aromát, majd a sütőporo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mazsolát megmossuk. A vaníliát behasítjuk, és a tejjel, sóval és margarinnal felfőzzük. Utána hozzáadjuk a rizst és lassú tűzön megfőzzük. Kiszedjük a vaníliát. Az almákat meghá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű