30 dkg átszitált liszt
20 dkg vaj
10 dkg porcukor
1 db tojás sárgája
1 marék darált dió
25 dkg étcsokoládé
25 db baracklekvár
1 kanál Tesco Finest hidegen sajtolt repcemag étolaj
A tojás kivételével, minden hozzávalót egy tálban összemorzsolunk.
Fontos, hogy a margarin szoba hőmérsékletű legyen. A kezünk melegétől is fog még lágyulni.
Hozzáadjuk a tojást is, majd tésztává gyúrjuk. Ha nem áll össze a tészta, akkor tehetünk bele még egy tojás sárgáját.
Ha nagyon "nyúlós" lenne a tészta, akkor pedig lisztet tegyünk még hozzá, és tegyük be a hűtőbe, 15 percre.
Lisztezett deszkán, kb. 5 mm vastagra nyújtjuk a tésztát, és nagyobb átmérőjű pogácsaszaggatóval, vagy pohárral korongokat szúrunk ki belőle.
Sütőpapírral fedett tepsire tesszük, és 180 fokos sütőben, aranybarnára sütjük őket.
Megvárjuk, amíg kihűlnek, és a lekvárral 2 korongot összeragasztunk.
A csokoládét gőz felett megolvasztjuk, és étolajjal hígítjuk, majd megmártjuk benne az összetapasztott korongokat.
Sütőpapírra, vagy sütőrácsra tesszük az islereket, és dekorálhatjuk őket, tetszés szerint.
A piskótához az egész tojásokat a vízzel felhabosítjuk, közben több adagban hozzáadjuk a cukrot. Addig verjük, amíg a masszánk kifehéredik, és légiesen könnyűvé válik. Ekkor elektr...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A teáskanál cukorral és a tejjel felfuttatjuk az élesztőt, a lisztet átszitáljuk, beletesszük a sót, zsírt, cukrot, majd jól kidagasztjuk, 30 percet kelesztjük, 6-8 gombócra vesszü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű